free share buttons Facebook Paylaşımlar Konusunda Uyarıyor! | Dijital Medya Ajansı

Facebook Paylaşımlar Konusunda Uyarıyor!

Facebook Paylaşımlar Konusunda Uyarıyor!

Son günlerde oldukça artış göstermeye başlayan, ” Güvenliğim için şu haklarımı beyan ederim vb. ” tarzı paylaşımlar hakkında Facebook’tan sonunda resmi açıklama geldi. Peki, Facebook bu konuda ne diyor ?

Facebook'tan Paylaşımlar Hakkında Uyarı!

Sosyal medya günümüzde insanların birbirleri ile daha iyi iletişim kurmasını sağlayan bir mecra olmasının yanı sıra, provokasyonların yapılabildiği ve belli belirsiz haberlerin anında yüzbinlerce insana ulaşabildiği bir mecra olarak sıkça kullanıyor.

Özellikle son dönemde dünya genelinde yaşanan üzücü olayların ardından, sosyal medya üzerinde yapılan asılsız haberler çokça paylaşılmaya başlanıyor. Bunların en başında, sizin de muhtemelen denk geldiğiniz  ’ ….. kabul etmediğimi Facebook yönetimine bildiririm‘ tarzında paylaşımlar geliyor.

Facebook Paylaşımlar Konusunda Ne Diyor ?

Bu paylaşımlar Facebook’un bile dikkatini çekmiş ki, bugün resmi bir açıklama geldi. Facebook bu tür kopyalayıp yapıştırmanız istenilen paylaşımlara itibar etmememizi istiyor. Paylaştığınız içeriğin veya profilinizin güvenliği konusunda gizlilik ayarlarından gerekli düzenlemeleri yapabileceğinizi belirtiyor.

16-07/19/screenshot-at-tem-19-00-49-19.png

Son iki gündür hızlı yayılmaya başlayan asılsız bir paylaşım şu an Türkiye rekoruna doğru gidiyor. Bunlar gerçek değil, paylaşmayınız diyerek hatırlatmamızı yapıyoruz.

‘ Durum çok ciddi. Yapmadığımız bir paylaşım yüzünden ceza almamak için, Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi çerçevesinde, Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. 18/07/2016
NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın. ‘

 

Comments are closed.

Sign in
classic
Forgot password?
×
Sign up

(*) Required fields

I agree with OptimaSales Terms & Privacy Policy

×